Інститут Україніки

Головне меню

Карта проїзду

 

Весільні ювілеї — відзначення круглих дат створення сім'ї. Традиція святкування Весільних ювілеїв у середовищі трудящих нетривала, вона почала складатися у 60-ті роки у зв'язку з підвищенням загального інтересу до шлюбу, сім'ї та побутових проблем.

Спочатку проведення Весільних ювілеїв мало суто громадський характер; вони, як правило, проводилися у палацах культури за присутності представників громадських організацій та трудових колективів. Останнім часом ювілеї набувають більш інтимного забарвлення і найчастіше проводяться вдома, у колі найближчих родичів та сусідів, або в ресторані. В домашніх умовах Весільні ювілеї відзначаються, як правило, у формі гостин з поздоровленнями, одарюванням, частуванням.

Традиційно справляють 25-річні (срібне весілля) та 50-річні (золоте весілля) ювілеї. У менш урочистій обстановці відзначаються 20-річні та 10-річні ювілеї спільного подружнього життя.

День вашого весілля – це Зелене весілля, символом якого, як відомо, є листя миртів у весільному вінці.

1 рік – Ситцеве (Льняне, Марлеве) весілля .
Ситець – проста матерія, це вже не святковий весільний шовк, з ситцю шиють одяг на кожен день. Тепер подружжя взнало один одного ближче, звиклося «притерлося» один до одного. Перший рік, як мовиться, найскладніший, він багато що показує. Друзі дарують молодому подружжю ситець – на пелюшки, а також будь-які вироби з полотна: скатерті, завіски, рушники і постільну білизну.

2 роки – Паперове (Скляне) весілля.
Папір і скло – матеріали крихкі, одне легко розірвати забруднити, зім'яти, інше – розколоти. Не можна сказати, з чого складається любов, але, це теж річ дуже крихка. Дарують на цю річницю, зрозуміло вже з її назви: книги, фотоальбоми, вази, сервізи й просто дрібнички з скла, фарфору, кришталя.

3 роки – Шкіряне весілля.
Шкіра – матеріал вже набагато міцніший, ніж папір і полотно. Так і стосунки стають все міцнішими. За старих часів заможні батьки дарували своїм дітям на трилітню річницю шкіряні меблі – дивани і крісла. А сьогодні дарують будь-які вироби з шкіри: ремені, рукавички, сумки, гаманці.

4 роки – Льняне або воскове весілля.
Чотирилітню річницю весілля зазвичай не відзначають. Але якщо ви все-таки вирішили влаштувати вечерю для двох, то постеліть на стіл льняну скатерть і льняні серветки, а кімнату прикрасьте трояндами і свічками.

5 років – Дерев'яне весілля.
Дерев'яне весілля – п'ятирічний ювілей шлюбу. Поступово закаляясь в боях папір перетворюється на дерево. Це серйозна дата, справжній рубіж. Дарувати прийнято дерев'яні дрібниці для родинного ужитку: красиві різьблені шкатулки, посуд, качалки, ложки і інші поварешки для молодих господарів.

6 років – Чавунне (Горобинове) весілля.
Чавун – метал важкий. З нього за старих часів робили горщики, які витримували високу температуру в печі. Тому чавун – символ міцності. Чавунний горщик або замок – оригінальний і забавний дарунок на шестирічну річницю.

6,5 років – Цинкове весілля.
Ця річниця нагадує, що і на брак, як і на оцинкований посуд, треба з часом наводити лиск. Гості дарують подружжю каструлі і будь-який оцинкований посуд.

7 років – Мідне весілля.
Сім років спільного життя – теж дуже серйозний ювілей, хоча ця дата і не кругла. Подружжя обмінюється мідними монетами або колечками, як запорукою дзвінкого щастя. А гості дарують їм мідний посуд й прикраси з міді.

 8 років – Бляшане весілля.
Символ металу, властивості якого - міцність, довговічність. А ще, це асоціація із будинком, родинним вогнищем і спільним господарством. Жерсть – вогнетривкий метал, необхідний в господарстві, тому цього дня дружині – хранительці вогнища дарують бляшаний посуд і побутові електроприлади.

9 років – Фаянсове весілля.
Фаянс  нагадує нам про те, що розбиту чашку не склеїш. Цього дня дарують - фаянсовий сервіз або будь-який витвір з фаянсу.

10 років – Рожеве весілля або День Рози (Олов'яне весілля).
Напевно подружжє життя не було позбавлене шпильок, але сьогодні про них треба забути і дарувати одне одному ці дивні ароматні квіти, червоного, яскраво-червоного або бардового кольори, символізуючі любов і пристрасть. А друзі можуть піднести пляшку хорошого червоного вина, а також будь-які вироби з олова.

11 років – Сталеве весілля.
Відлік нового десятиліття родинного життя показує, що стосунки загартувалися, стали міцнішими. Прийнято дарувати вироби із сталі.

12,5 років – Нікелеве весілля.
Ця дата святкується у вузькому родинному крузі.

13 років – Мереживне (Конвалієве) весілля.
Це поетична назва нагадує нам про те, що родинне життя не лише має твердо-металлічеськие, але і ніжні, квіткові й крихкі асоціації. Тому дарують одне одному будь-які ажурні й плетені вироби.

14 років – Агатове весілля.
Агат – символ здоров'я й благополуччя. Дарують один одному прикраси з агата або слонової кістки.

15 років – Скляне (Кришталеве) весілля.
Кришталь – це не просто скло, це кристал. Якщо подружжя взмозі зберегти свої відчуття, то напевно вони чисті й прозорі, в усякому разі, назва свята нагадує, що вони мають бути саме такі. Дарують вироби з кришталю, щоб подальше життя було безхмарним й іскрилося новими фарбами.

18 років – Бірюзове весілля.
Древні перси вважали бірюзу каменем щастя, а араби – каменем, що приносить перемогу. Багато сотен років назад хороша бірюза цінувалася вище за золото. Відзначають цю дату удвох і дарують один одному прикраси з бірюзи або речі, інкрустовані бірюзою.

20 років – Порцелянове весілля.
Цього дня на столі обов'язково повинен красуватися новий порцеляновий сервіз, а речі і посуд з розписаного порцеляну – кращий дарунок парі цього дня, щоб їх подальше життя йшло «як по писаному».

25 років – Срібне весілля.
Цей день обов'язково потрібно відзначити пишно і урочисто. Чверть століття разом – це не жарт, далеко не всі подружні пари доходять до цього рубежу. Срібло – благородний метал – обов'язково повинно бути на столі і нагадувати чоловікові, дружині й гостям про те, що сім'я – це дійсно, можливо найкоштовніше, що є в житті, а метал лише втілює цю цінність і міцність.

30 років – Перлинове весілля.
Перлини – символ бездоганних родинних стосунків, адже справжні перлини ніколи не блякнуть. Рік, прожитий разом, як коштовний камінь, й бурі і непогоди лише шліфують його красу, коли він таїться на дні океану. Цього дня чоловік дарує дружині перлинове намисто що складається з 30 добірних каменів.

34 роки – Янтарне весілля.
Янтар – символ Сонця, саме цей камінь вінчає корону єгипетського фараона Тутанхамона. Подружжя дарує один одному прикраси з янтарю.

35 років – Полотняне (Льняне або Коралове) весілля.
Символом цієї річниці є полотняна скатерть - мир, благополуччя і затишок будинку. У дарунок підносять скатерті, серветки, покривала, рушники й простирадла, як на першу річницю. А подружжя дарує один одному вироби з коралів.

37,5 років – Алюмінієве весілля.
П'ять років між ювілеями – дуже великий термін, несправедліво прожити його без свята. 37,5 років – прекрасний привід ще раз пригадати, скільки вже пройдено і прожито разом.

40 років – Рубінове весілля.
Цей ювілей говорить про те, що близькість подружжя стала кровною, оскільки кольором рубін схожий з яскраво-червоною кров'ю. Рубін – це ще й камінь вогню. Прийнято дарувати один одному рубінові прикраси: кільця, запонки, намиста.

45 років – Сапфірове весілля.
Сапфір – камінь вірності. Це саме те, чого нам так не вистачає в повсякденному житті. Дарують один одному прикраси з цим каменем.

46 років – Лавандове весілля.
Лаванда – така ніжна, ароматнай рідка квітка! Як ніжна нотка в голосі людей, що прожили разом майже півстоліття, як їх посмішка один одному. Навіть у тому, кого знаєш багато років, можна побачити раптом щось нове. Не втомлюйтеся робити відкриття. Жодна людина не може бути для іншого прочитаною книгою.

47 років – Весілля кашеміру.
Кашемір – дуже теплий, м'який і дорогий матеріал. Це не просто шерсть, так само, як кришталь – не просто стекло. Цей проміжний ювілей не пишний, а тихий, затишний і родинний. Як дарунок підійдуть будь-які вироби з кашеміру.

48 років – Аметистове весілля.
Аметист – символ вірності, відданості. За старих часів, якщо один із подружжя вмирав, другий одягав собі на палець перстень із аметистом на знак любові до померлого. Дарують один одному прикраси із аметистом.

49 років – Кедрове весілля.
Кедр – сильне, благородне дерево. Взагалі дерево символізує життя, рід. Цього дня вся сім'я – діти, внуки збираються разом, щоб привітати батьків побажати їм міцного здоров'я і довгих років життя.

50 років – Золоте весілля.
Цей ювілей відзначають лише у сімейному колі із дуже близькими друзями. Чоловік і дружина урочисто обмінюються новими обручками, а свої старі дарують нежонатим дітям або онукам.

55 років – Смарагдове весілля.
Смарагд – символ життя, гармонії, безсмертя і юності.

60 років – Діамантове весілля.
Діамант – камінь, що славиться своєю міцністю.

65 років – Залізне весілля.
Не лише діамант відрізняється міцністю. Залізо – метал не коштовний, але необхідний для життя.

67 років – Кам'яне весілля.

70 років – Коронне (Благодатне, Вдячне, Друге діамантове) весілля.
Коронним весілля називається тому, що вінчає щасливо прожите життя. Діти, онуки, правнуки приходять цього дня вшановувати родину.

80 років – Дубове весілля.

100 років – Червоне весілля.
Таку назву столітньому вірному подружньому ювілею придумав 126-літній Ніфтулла Агаєв з високогірного села, в Азербайджані, який прожив ціле століття в любові й згоді з 116-літньою Балабєїм Агаєвой.

 • 06
 • 09
 • 10
 • 11
 • 01
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
 • 15
 • 07
 • 08
 • 12
 • 14
 • 15
 • 01
 • avtoportret khudozhnika
 • chi daleko do afriki
 • kholodniy dush istorii
 • mariya bashkirtseva
 • petro yatsik
 • poet iz pekla
 • prigodi kozaka mikoli
 • privatna sprava
 • ukrainski metsenati
 • 25poetiv

Хто зараз на сайті

На сайті 79 гостей та відсутні користувачі

Відкритий лист