Походить село Городище від стародавньої фортеці – Вали, про що свідчать матеріали обласного краєзнавчого музею.

Біля села Городище на лівому березі річки Свинолужки, виявлено стоянку людей раннього палеоліту, яка свідчить, що на нашій території людина жила вже сто тисяч років тому. На південній стороні села на правому березі річки Свинолужки височіє стародавня фортеця, яка в історичній літературі іменується як Вали. Село Городище відоме з XVI століття. Але стоянка людей доби раннього палеоліту, фортеця, свідчить про те, що на цій території люди жили вже дуже давно. Знахідки кам’яних виробів свідчать про те, що вже в кам’яний вік люди нашого краю виробляли такі цінні і потрібні речі: кам’яні сокири, кам’яні молотки, кам’яні стріли, тощо.

Село Городище розташоване за 18 км на південь від районного центру Черняхів та за 17 км на північний схід від обласного центру Житомира, та за 6 км від автомагістралі Житомир-Київ. В селі проживає біля 1000 жителів. Це переважно українці.

В XVIII столітті в селі з’явилися німецькі колоністи, які побудували своє поселення і назвали його Карлівкою. Але навколишній люд називав їх Городищанами.

Колоністи в 1893 в своєму населеному пункті відкрили національну школу, де один вчитель навчав 30 учнів. В ХІХ столітті в селі споруджено церкву, яку спалили під час відступу німецькі війська. При відступу німецьких військ колоністи виїхали разом з ними і Городище, як поселення, лишилося чисто українським.

В 80-ті роки ХХ століття в селі було 288 дворів, де проживало 859 чоловік. Тут розміщалась на той час центральна садиба колгоспу „Світанок”, який мав 1138 га с/г угідь, в т.ч. 918 орної землі. Напрям господарства був льонарсько-картоплярський і молочно-м’ясний. За сумлінну працю багато колгоспників були нагороджені орденами і медалями Радянського Союзу.

У селі працювала восьмирічна школа, де 10 вчителів навчало 147 учнів, Будинок культури на 250 місць, дві бібліотеки з книжковим фондом 11,5 тис. примірників, фельдшерсько-акушерський пункт, поштове відділення, сільмаг. Радянська влада встановлена на початку 1919 року, а вже в 1920 році – комнезам. Першим головою сільради був Гриневич. Колгосп був організований у квітні 1931 року під назвою „Третій вирішальний”.

У Великій Вітчизняній війні брало участь 165 жителів села, з них загинуло 88, 70 нагороджено бойовими орденами і медалями. За визволення села Городищ загинуло 19 радянських воїнів. На братській могилі загинувшим поставлено пам’ятник. Данину пам’яті віддали городищани своїм односельцям, поставивши в їх пам’ять величавий обеліск. На плитах біля обеліску викарбувані прізвища всіх, хто не повернувся з війни. Після війни село з кожним роком красивішало. Ось, що писали працівники сільської Ради в 1977 році: „виконком сільської Ради разом з правлінням колгоспу немало уваги приділяють тому, щоб село стало населеним пунктом високої культури, високопродуктивної праці та зразкового громадського порядку... Все нові і нові будинки зростають у зелені сільських садів. Майже кожна сім’я має в своєму користуванні телевізор, газову установку, інші електроприлади. Збільшується і кількість дворів, які мають у своєму користуванні легкові автомобілі та мотоцикли. В селі прокладено 5 км асфальтованих шляхів”.

Після Чорнобильської аварії 1986 року село було визнано найбільш благополучним від радіації і в ньому почалося будівництво цілої вулиці добротних будівель для переселенців з Чорнобиля.

Престольне свято в селі Городище в день святого Юрія – 6 травня.

За  матеріалами сайту: