Дніпропетровськ — космічна столиця
Невід’ємною і важливою частиною історії нашого народу є етап будівництва космічної техніки. Саме Дніпропетровськ - один із потужних космічних центрів, що прославив колишню радянську імперію у всьому світі. Історія СРСР - безумовно, важлива частина історії України і не варто забувати її трагічні помилки чи відмовлятися від досягнень.
Дніпропетровськ гідно пишається іменами М. Янгеля, О. Макарова, С. Корольова. Завдяки їхнім розробкам та науково-виробничим колективам у жорстко поляризованому ХХ столітті тривалий час зберігався паритет двох різних ідеологічних систем – СРСР та США, і, таким чином, вдалося уникнути третьої світової війни.
Ім’я Дніпропетровська навіки пов’язане з діяльністю таких підприємств як КБ «Південне», завод «Південмаш», НІЇТМ, НДІ «Орбіта», де, по суті створювався ракетно-ядерний щит СРСР.
Історія космічної галузі, безумовно, важлива сторінка не лише в новітній історії міста, а і в історії держави.12 квітня 2010 року ветерани космодромів «Байконур», «Капустін Яр», «Плесецьк» імені генерала-полковника артилерії Героя соціалістичної праці В.І.Вознюка святкували Міжнародний день космонавтики.
23 лютого 2010 року ветерани космодромів «Байконур», «Капустін Яр», «Плесецьк» імені генерала-полковника артилерії Героя соціалістичної праці В.І.Вознюка святкували День захисника Вітчизни.
30 жовтня 2009 року члени Дніпропетровської організації ветеранів космодромів Байконур, Плесецк і Капустін Яр, що створювали бойові ракети і ракетоносії на базі КБ «Південне» і заводу «Південмаш»,
"Південмаш" (Південний машинобудівний завод) почали будувати на Україні ще в кінці Великої Вітчизняної війни.
З 1960 по 1987 роки Дніпропетровськ вважався закритим містом, оскільки на його території розташовувався Південний машинобудівний завод. Завод і до цього дня залишається режимним підприємством.
Михайло Кузьміч Янгель, відповідальний працівник авіапромисловості, в 1951 році призначається заступником С.П.Корольова в КБ НДІ–88. У 1952 році він стає директором НДІ–88, а в 1953 переходить на посаду Головного інженера цього ж інституту.
Витоки КБ "Південне" сходять до далекого 1951 року, коли за рішенням Радянського уряду в Дніпропетровську великий автомобільний завод, який будувався, був перетворений в завод по виробництву балістичних ракет.
ЗІРКИ ПАДАЮТЬ ВГОРУ
Наш спеціальний кореспондент В.ГУБАРЕВ і фотокореспондент І. ГРІЧЕР розповідають про пуски Ракет з наземних і підземних стартових майданчиків.
Виїжджаючи з Констанци до Москви, командувач артилерією Південної групи військ генерал-полковник М. Недєлін попередив свого заступника генерал-лейтенанта Василя Вознюка: "Готуйтеся до від'їзду і нової роботи".
В торжествах, посвященных 60 - летию полигона Капустин Яр, которые завершились 14 мая в городе Знаменске, приняли участие представители высшего военного командования Вооруженных Сил РФ и руководства Астраханской области, ветераны полигона из всех регионов России и СНГ. В программу входило торжественное собрание и концерт в гарнизонном Доме офицеров, посещение музея 4- го Государственного видового испытательного полигона Министерства обороны и воинских частей, поездка к месту пуска первой баллистической ракеты, демонстрация образцов военной техники.
Он родился в Гайсине на Винничине, его родители были бедными актерами, странствовали с труппой по провинциальным городам. В бродячей актерской жизни ребенок—не помощник, и потому отдали его в пансион, так что отца и мать видел редко, но зато рано, не по возрасту узнал, как зарабатывать на кусок хлеба. «С 12 лет я начал работать, напишет он через много лет в письме школьникам. Естественно, специальности у меня не было, приходилось часто переходить с места наместо...».