Дніпропетровське обласне Товариство німців «Відергебурт»
Герб Федеративної Республіки Германії
Флаг Федеративної Республіки Германії
Основні положення статуту Дніпропетровського обласного товариства німців «Відергебурт»:
ДООН «Відергебурт» добровільне суспільне об'єднання створене для реалізації і захисту, економічних, соціальних і культурних прав і свобод німецького народу України.
Основні цілі Товариства:
- сприяння в досягненні повної реабілітації депортованих німців України;
- сприяння в досягненні російськими німцями політичного рівноправ'я з іншими народами шляхом відновлення їх державності на Волзі і повернення німців на Україну;
- задоволення національних інтересів німців, відродження їх мови, традицій, культури, відновлення і створення нових національних поселень і сільських Рад в місцях їх компактного мешкання на території області.
Найважливіші завдання Товариства:
- захист прав і свобод, честі і національної гідності німців України;
- розвиток співпраці з німецькомовними країнами;
- участь в прогресивних соціальних і економічних перетвореннях, відповідних тенденціям світового розвитку;
- сприяння в реалізації прав німців України на вільний виїзд і повернення в країну мешкання відповідно до Загальної Декларації прав людини;
- надання допомоги Українсько-німецькому Фонду по організованому поверненню німців на Україну.
Про Товариство:
Дніпропетровське обласне німців «Відергебурт» було засноване 26 листопада 1989 року. Членами організації з'являються етнічні німці, які проживають в Україні. Однією з основних цілей нашої організації є задоволення національних інтересів німців, відродження мови, традицій, культури. Наша організація ставить перед собою наступні завдання розвиток співпраці з німецькомовними країнами; участь в прогресивних соціальних і економічних перетвореннях, відповідних тенденціям світового розвитку; популяризація німецької мови і культури.
Організація співробітничає з міськими і обласними властями. Результатом співпраці є проведення Днів німецької культури в Дніпропетровську, концертів за участю колективів Німеччини і України.
У нашій діяльності ми знаходимо підтримку і постійно співробітничаємо фондом «Т розвитку», Гетте-інстітутом, фондом «Пам'ять», Дніпропетровським районним Центром Програм розвитку ЮНЕСЬКО і ООН. Ми також тісно співробітничаємо з представником бюро делегата німецької економіки і Червоним Хрестом Німеччини по доставці гуманітарній допомозі.
ДООН « Wiedergeburt» розвивається в наступних напрямах:
27 січня 2011 року у Дніпропетровському художньому музеї розпочалися Святі вечори. Організатором свята виступила Міжнародна громадська організація «Інститут Україніки» спільно з Дніпропетровським художнім музеєм та національними товариствами області.
24 листопада 2011 року у Дніпропетровському культурно-спортивному комплексі «Шинник» був проведений відкритий міжнаціональний діалог «Єдність у різномаїтті», організаторами якого виступили Міжнародна громадська організація «Інститут Україніки» та місцевий осередок «Всеукраїнська громадська єврейська жіноча організація «Проект Кешер»».
4 листопада 2011 року до Дня національностей була створена «Алея Єдності та порозуміння», організаторами якої виступили Міжнародна громадська організація «Інститут Україніки» спільно з Всеукраїнською федерацією «Спас» та національними товариствами міста Дніпропетровська і області.
26 серпня 2011 року у рамках фестивалю «Єдність у різномаїтті», заснованого Міжнародною
громадською організацією «Інститут Україніки» та за підтримки
Дніпропетровського художнього музею відбулась екскурсія до с. Петриківки.
15 вересня 2011 року була встановлена меморіальна дошка фундатору
українського кіно, відомому режисеру-оператору Катеринослава-Дніпропетровська
Данилові Сахненку.
Ко времени
опубликования Указа уже были
выселены и пострадали десятки тысяч граждан СССР немецкой национальности, и
сотни тысяч граждан СССР русской, украинской и других национальностей. В соответствии с этими инструкциями НКВД СССР за несколько дней до
вступления германских гитлеровских войск в Западную Украину ко времени опубликования этого
Указа уже были зверски убиты и
замучены насмерть десятки тысяч людей главным образом украинской, немецкой и
польской национальностей, реабилитированных историей и Законодательством Украины в наши дни.
22 серпня 2011 року у Дніпропетровському
художньому музеї пройшло урочисте відкриття виставки творів
декоративно-прикладного мистецтва, в рамках ІІ Фестивалю «Єдність у
різномаїтті».
19 серпня 2011 року відбувся V Фестиваль "Козацький спас на Кодаку". Свято проводилось у рамках проекту "Єдність у різномаїтті" МГО "Інститут Україніки" за підтримки міського голови Івана Куліченка.
В рамках проекту «Єдність в різномаїтті» 20 вересня 2009 року в селищі Старий Кодак на Дніпропетровщині МГО «Інститут Україніки», за підтримки міського голови І.І.Куліченко на честь святкування дня міста Дніпропетровська провели фестиваль національних общин.