Інститут Україніки

Головне меню

Карта проїзду

 

Тому, що вже Агрипа I, цар з династії Іродіадів, що відновив державність ёдеї, на початку 40-х років н. е. у своєму листі до Гая Калігули згадує про єврейські колонії на терені Таврії, сучасної України.

Тому, що ще у 860 році на цій же землі автор словТянської абетки візантійський монах Кирил читав документи, написані єврейськими буквами на мові, граматична основа якої була мова росів. Чи не тут було започатковано європейське єврейство «ашкіназі»?

Тому, що на початку Х століття в Києві вже існувала єврейська громада, яка у ХIII столітті була серед киян, які захищали місто від татаро-монголів.

Тому, що коли почалась війна з Наполеоном, засновник руху Хабад, один з видатних лідерів хасидизму рабі Шнеур-Залман бен Барух (похований у містечку Гадяч під Полтавою), призвав євреїв до боротьби з завойовниками. Єврей Етінгон навіть під загрозою смерті відмовився показати шлях французам. Перед тим, як загинути на шибениці у Шклові, він заявив, що краще смерть, ніж зрада, бо зрада противна Закону Б-
жому.

Тому, що коли російська цариця Катерина І на початку ХVIII століття заборонила євреям проживати в Україні, то гетьман Данило Апостол від «імені війська запорізького обох берегів Дніпра» вступився за них. Тому що були такі гетьмани, як яків Шах та Матвій Шаула.

Тому, що більшість єврейських політичних партій підтримали українську державність у 1918 році.

Тому, що десятки євреїв отримали звання Героя Радянського Союзу за форсування Дніпра при визволенні України від фашистів.

Тому, що при дослідженні населення на початку 90-х років ХХ століття виявилося, що після українців євреї на другому місці в країні по знанню української мови.

Тому, що в нас склався особливий діалект мови ідиш і є всесвітньо відома культура євреїв України.

Тому, що утворився особливий український діалект англійської мови та культури в Канаді. Мільйони людей, які живуть у Росії, Аргентині та Сполучених Штатах, ідентифікують себе як частину українського народу. Але... ні євреї, ні українці не обТявили себе окремим народом з правом державотворення в діаспорі.

...якось у 1990-му році підійшли до мене в Києві два хлопця-палестинця. Відбувся діалог: 
- як на вашу думку українського єврея пояснити, чого до нас погано відносяться євреї в Ізраїлі? 
- У вас арабські дитячі садки, школи, вищі учбові заклади, лікарні, мечеті та ісламські релігійні організації, газети, часописи, телебачення, депутати парламенту є?
- Все це є, та президентом араб не буде ніколи.
- Е, добродії, так я коли хочу, щоб в моїй країні був президент єврей, збираю «речі на плечі» та їду до Ізраїлю. А якби я замість цього, не дай Б-же, вимагав, щоб столиця суверенної держави українських євреїв була на Подолі, а в не згодних з цим українців кидав каміння та вибухівку, я й не знаю, скільки б я прожив хвилин. Одну, чи може дві? Та хіба до мене погано відносяться, хоча ми євреї, такої як ви культурної можливості ще зараз в Україні не маємо і не знаю, коли мати будемо?
- Так ми ж народились в Палестині!
- А я де? я народився в Україні.
- Наші діди теж народились в Палестині. 
- А в моїй родині щонайменше 5 поколінь народилось тільки у Дніпропетровську. Ви прийшли до Палестини у VII столітті, а ми до України на сімсот років раніше, то хіба це доводить щось інше, крім того, що в нас є можливість жити з українцями поруч у злагоді і є за що любити цю землю? Не почули смугляві хлопці мабуть мене, бо пішли геть мовчки.

Тому, що Ізраїль та Україна з тих небагатьох країн, в яких вороги відбирали не тільки землю, а навіть назву.

Тому, що остання спроба відродити державну самостійність євреїв та українців відбулась у ХХ сторіччі, але й в ХХI живі ті, хто мріє відновити наше безправТя.

Тому, що коли після створення єврейської держави араби вигнали зі своїх країн 900000 євреїв, 750 000 з них оселилися в Ізраїлі. В Йемені, з якого після створення держави Ізраїль євреї змушені були виїхати, вони прожили до того 26 віків. З території Ізраїлю 
тоді ж за доброї волі, за кликанням Ліги арабських націй виїхало 400 000 арабів. Зараз вже араби наполягають на поверненні більше як двох мільйонів «вигнанців». Навіщо? Відповідь у назві «Організація визволення Палестини». Вибачайте, від кого? Від євреїв.      

Оце тобі брати. Кажуть, батько Сталін теж сумував, що українці дуже чисельні і від них неможливо «звільнити» Україну, як Крим від татар. 

Тому, що і євреї, і українці на собі відчули, що це таке навічно мати Дбрата, якого вабить твоя хата».

Тому, що в світі є тільки дві країни, де президентами та премТєр-міністрами були уродженці української землі: Україна та Ізраїль.

Тому, що з попелу майже двох мільйонів українських євреїв-жертв та героїв боротьби з фашизмом відродилась єврейська держава на землі Ізраїлю.

Тому, що сьогодні євреї служать в арміі України, а українці - в армії Ізраїлю.

Англійці віддали арабам у 1939 році 87% нашої Палестини під Транс-Іорданію. Країну, яку вони штучно влаштували під тиском терактів і панарабських політичних інтриг. Народи світу у 1947 році з-за того ж віддавали арабам сім восьмих території Ерец Ісраель. Єврейський народ відповів «Так!». Хіба це допомогло? Сім арабських держав сказали «Ні!» й розпочали війну, щоб знищити єврейську державу.
У Біблії сказано, що Земля Ізраїлю належить усім євреям світу. як земля українців - українцям, де б вони не жили. Поміркуйте - де, ким і заради чого сказано, що це не так! Сьогодні в Ізраїлі арабський тероризм загрожує смертю сотням тисяч вихідців з України, тим, хто в ній народився, проливав за неї свій піт, кров та сльози. Народе України! Хіба українські євреї, де б вони не жили, не твоя частина?
17 народів руйнувало Єрусалим при завоюваннях, серед них були і араби. Тільки євреї цього не робили. І Україна, і ёдея ніколи не були для завойовників окремими країнами, тільки частками імперії, тільки колоніями. 50 народів світу хотіли загарбати землю євреїв, але тільки євреї за неї молились. Чи не так в українців? Нащадки катів, що відбирали волю у пращурів наших, дають нам поради щодо кордонів країни нашої та етичності поведінки у праві на прагнення до свободи, та ще й глузують: «А де це ви були стільки років?».

Араби живуть 13 століть на землі Ерец Ісраель, захопивши її у 632 році, але тільки в 60-ті роки минулого століття вони заявили про своє право на окрему Палестинську державу. За час свого життя на території Ерец Ісраель араби збудували всього одне місто. Це Рамла. Було то у восьмому столітті. Хіба б отаке сталося, коли б вони дійсно вірили у те, що Палестина - їх країна?

Майже одночасно в XIX - ХХ віках у Палестину повернулись євреї - до своєї землі, а араби - до чужої. Сталося це з різних чинників. Араби приїздили за робочими місцями, євреї - до свого розграбованого дому, за притулком для гнаного народу.
Світ каже: «ёдеї захопили ёдею і Самарію та повинні вийти геть, залишивши землю арабам». Отакий кривавий жарт. Колись світ вигукував: «Жиди, геть у Палестину!», зараз: «Жиди, геть з Палестини!». Коли ви були щирі? Народи усього світу, якби ви знали, як нам набридли проблеми з переїздом. Тільки євреї на землі Ерец Ісраель збудували державу, народ якої саме на ній народився.

Після того як у 135 році розлютований римський імператор Адріан потопив у крові повстання євреїв під керуванням Бар-Кохби, він примусив називати землю євреїв Палестиною. ІмТям пліштім, народу, якого на той час давно не існувало, але який колись був нашим ворогом. Араби, чого це вам до вподоби імТя наших ворогів? Араби присвоїли собі не тільки чужу землю, а навіть чужу назву. Хіба палестинці це не євреї? Тож не забувайте, що мудрі люди з усіх народів кажуть, що в імені відбивається доля.
Араби моляться обличчям у бік Мекки, і тільки євреї єдині, хто молиться на Єрусалим. якщо наша 3000-літня столиця - святе місто для мусульман, чому про це мовчить Коран? Чому на його сторінках навіть немає жодного слова «Єрусалим»?
Церква у Віфлеємі вже повТязана зі стражданнями одного єврея, чи не досить? Храм то є дім для страдників, а не сховище для бандитів, на чиїх руках кров дітей своїх та чужих, чи це невідомо вам, люди? Чи той, хто намагається зробити з неї дім ненависті та війни, не паплюжить імТя Милосердного? Чого ж світ співчував злодіям, коли цю церкву було захоплено терористами?

Під час війни фашисти неодноразово йшли в атаку, прикриваючись чужими жінками та дітьми. Християнський світ повинен відповісти собі, чому арабські вояки сховались не в мечеті, а у християнському храмі?
Болгари, поверніть до себе з Туреччини 150000 турок, яких ви вислали у 1950 році! Турки, поверніть дві треті Вірменії вірменам, половину Кіпру кіпріотам! Англійці, поверніть Ірландії усі її штати, а не половину! Поляки, угорці, росіяни, румуни та інші, поверніть до себе 12000000 німців, тих, що виселили до Германії після 1945 року!

До того ж, поляки, поверніть до себе на Підлящину та Лемківщину українців, яких ви депортували до України після 1945 року! Американці, росіяни, поверніть до життя загиблих в Афганістані! А після того зберіться на асамблею ООН та навчіть євреїв, як це робиться.

Панове, і тоді, коли з нас вже пшениця виросте, Біблію будуть вважати Книгою книг, а там сказано, що Батьківщина народу там, де могили його пращурів. Весь світ знає, де поховано наших праотців та праматерів. Вони в Ерец Ісраель. І то єдине право на державність у цій землі. Принаймні, для щирих юдеїв, християн та мусульман. Бо ні Тора, ні Євангеліє, ні Коран цього не заперечують.
Тому, що тільки гімни двох країн в світі написали уродженці української землі: то є гімни України та Ізраїлю. Обидва - ще до створення держав, бо не було сили чекати серцям страдників.

 

Аркадiй ШМІСТ

 • 06
 • 09
 • 10
 • 11
 • 01
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
 • 15
 • 07
 • 08
 • 12
 • 14
 • 15
 • 01
 • avtoportret khudozhnika
 • chi daleko do afriki
 • kholodniy dush istorii
 • mariya bashkirtseva
 • petro yatsik
 • poet iz pekla
 • prigodi kozaka mikoli
 • privatna sprava
 • ukrainski metsenati
 • 25poetiv

Хто зараз на сайті

На сайті 76 гостей та відсутні користувачі

Відкритий лист