Інститут Україніки

Головне меню

Карта проїзду

11 жовтня 2009 року відбувся фінальний матч з футболу,  щорічного турніру національних общин Придніпров’я .

У фінальний турнір вийшли дві команди: команда грузинської та команда єврейської общин.

Фінальний матч виявився жвавим вже  з перших хвилин. Атакуючи ворота суперника єврейська команда відкрила рахунок.

Грузинська команда  не змусила вболівальників довго чекати… і  рахунок
зрівнявся 1:1.

Після,  майже двох забитих поспіль м’ячів, перший тайм пройшов досить спокійно, але й були моменти коли у вболівальників перехоплювало подих від гострих атак.

Емоційне напруження досягло свого апогею в середині другого тайму. Єврейська команда досить напружено атакувала ворота суперників, з різних точок футбольного поля і врешті-решт досягла бажаного результату – попадання м’яча у ворота грузинської команди. 2:1- єврейська команда попереду!

Під лікуючи крики та емоційний сплеск єврейських вболівальників, від щойно забитого м’яча,  грузинська команда нанесла удар у відповідь. Рахунок зрівнявся -  2:2. Тепер вже лікують фани грузинської команди.

До речі про вболівальників. На фінальний матч прийшли і діти і дорослі, впродовж 90 хвилин вони що сили підтримували свої команди. Але на стадіоні були присутні не лише вболівальники єврейської чи грузинської команд, на матч завітали й представники інших національних  общин Дніпропетровщини. Зокрема Олена Левицькая –білоруська община.

Напруження команд та їх вболівальників почало загострюватись. До закінчення матчу залишалось п’ять хвилин, рахунок рівний. Що далі – додатковий час, серія пенальті? Але єврейська команда вирішила не тягнути час до фінального свистка та зібравши всі сили забила вирішальний, переможний гол в ворота суперників.

Перемога! В щорічному футбольному турнірі національних общин Придніпров’я перемогла команда єврейської общини! Вітаємо переможців!

Слід зазначити, що турнір проходив в пам'ять жертв авіакатастрофи 1979 року над Дніпродзержинськом, тоді загинуло 179 людей, в тому ж футболісти команди «Пахтакор».

Емоціям переможців не було кінця, але все ж трохи пригасивши ейфорійний стан розпочалось нагородження команд.

Заповітний кубок перемоги!

«Інститут Україніки» щиро вітає єврейську общину з першим місцем в щорічному футбольному турнірі національних общин.